درباره ما

استودیو دوتن از دو تن تشکیل شده، لاله و اردوان.

تابستون سال ۹۸ یکی‌مون از شرکتی که توش مشغول به کار بود اخراج شد و بعد از یک هفته اون‌ یکی‌مون هم از همون شرکت استعفا داد. سلسله اتفاقاتی که در روزهای منتهی به اخراج و استعفا برامون افتاد، باعث شد در نگاهمون به زندگی کارمندی و مناسب بودن این سبک از کار برای خودمون شک کنیم و هر دو به این جمع‌بندی رسیدیم که دیگه برای شرکت جدیدی رزومه کاری نفرستیم و خودمون رو از نو وارد چرخه‌ی تکراری و فرسایشیِ کار پشت میزی نکنیم. بنابراین یک ماه از صبح تا شب نشستیم درباره چند و چونِ راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار کوچیک خونگی مطالعه و تحقیق کردیم. به بک‌گراندمون، علائق‌مون، توانایی‌هامون و جیبمون نگاه کردیم و در نهایت تصمیم گرفتیم وارد حوزه چاپ‌دستی روی پارچه بشیم. از زمانی که موضوع فعالیت‌مون تا حد خوبی برامون مشخص شد نزدیک به دو ماه برای یادگیری و تمرین خیاطی، چاپ روی پارچه‌های مختلف و تست کیفی رنگ‌های مختلف صرف کردیم، تا به مرحله‌ای برسیم که تازه بتونیم شروع کنیم به تولید محصولِ واقعی.

از آذر همون سال فعالیت‌مون به‌صورت رسمی با راه انداختن صفحه‌ی اینستاگراممون شروع شد و در دی ماه اولین محصول‌مون رو برای فروش ارائه کردیم. ما در استودیو دوتن محصولات پارچه‌ای با چاپ‌دستی و مهرهای دست‌ساز تولید می‌کنیم و به دلیل دغدغه‌ای که از ابتدا برای رشد و گسترش این حوزه داشتیم، در کنار این دو کار، به فروش ابزارهای تخصصی چاپ لینو و ارائه آموزش‌های مربوط هم می‌پردازیم.

در استودیوی ما، داشتن زبانِ ارائه‌ی منحصر به خودمون، نه فقط در طراحی محصولات، بلکه در تولید محتوای بصری و نوشتاری صفحه‌مون و همچنین ارتباطمون با مخاطب‌ها، حرف اول رو می‌زنه. به همین دلیل در تک تک قدم‌هایی که برای کسب‌و‌کارمون برداشتیم، سعی کردیم به زحمت، پشتکار و خلاقیت خودمون و در کنارش به مطالعات پیوسته درباره موضوعات مرتبط با کارمون اتکا کنیم و در نتیجه دنباله‌روی کسی نباشیم. تلاش می‌کنیم خودمون باشیم، نه نسخه‌ی کپی شده از کسی و دیگران رو هم به همین کار تشویق می‌کنیم.